Veganský experiment

ID 19478620 © Draghicich | Dreamstime.com

Nejsem vegan a nejspíš ani nikdy nebudu, ale jsem přesvědčená, že jíst méně živočišných produktů a více kytek je dobré jak pro moje zdraví, tak i pro životní prostředí. Proto hledám a zkouším jídla, která jsou založená na rostlinách, přitom samozřejmě taky musí chutnat.

Náhoda a práce mě zavály do polské Wroclawi. Inspirovalo mě to k tomu prozkoumat, jaké by to bylo být vegan a závislý na jídle venku, protože v hotelu si toho moc nenavařím. V hotelu jsme měli snídaně formou bufetového stolu. Spousta jídla, ale skoro všechno obsahovalo maso, mléko nebo vajíčka. Moje snídaně byly kukuřičné křupky, ovoce sušené nebo čerstvé, ovocné džusy. Případně chleba s marmeládou. Na výběr byla i syrová zelenina.

První večeře byla v restauraci, která vypadala tradičně polsky, dala jsem si vegetariánské taštičky se zelím a houbami a pochutnala jsem si. Jestli bylo v těstě použité mléko nebo vajíčko, to jsem v tu chvíli neřešila.

Druhý den jsme objevili bufet v obchodním centru, kde bylo jídlo na váhu a dalo se tedy vybrat i čistě rostlinné jídlo.  Je to poněkud obtížné, když ta jídla neznáte a jen odhadujete, co v nich je, ale jde to. Měla jsem smažené brambory, dušené fazolky. Pak ochucenou pohanku a ječné kroupy, obojí se dá koupit i u nás, jako příloha by to byla příjemná změna oproti věčným knedlíkům a bramborám. A barevný zeleninový salát.

Večeřela jsem ten den dvakrát, poprvé v Nadajacze, což jsem si myslela, že je restaurace, ale bylo to malinké bistro. Jídlo vcelku dobré, na můj vkus trochu mastné. Pak jsme měli pracovní večeři v Panda Rahmen, kde dělali japonské polévky rahmen. Zaujalo mě, že to bylo vlastně jako stavebnice, vybrali jste si druh vývaru (měli i bezmasý), ochucovadlo, nějaké další přísady a vlastně jste si poskládali polévku podle své chuti, vegansky to šlo taky.

Den třetí – pracovali jsme kdesi mimo centrum a na oběd jsme šli do jakési jídelny s tradičním polským jídlem. Většina jídel byla s masem, ale objevila jsem tam pierogi, což jsou plněné taštičky. Náplň vypadala jako směs brambor asi s nějakým sýrem? Nezjistila jsem to. Ale dobré to bylo. Další veganskou restaurací byl restaurace Ahimsa v ulici svatého Antonína. Krémová květáková polévka byla trochu ostrá, ale dobrá. K tomu zelené smoothie a byla jsem spokojená.

Dalším specializovaným veganským podnikem je VEGA Bar hned vedle radnice. Nabídka byla docela bohatá. Dala jsem si samosu, protože jsem žádný velký hlad neměla, a kávu. Dobré to bylo.

Poslední večeři jsme měli v italské restauraci, tam už jsem rezignovala, protože italské jídlo bez sýra, to snad ani není možné, a dala jsem si italské rizoto.

Moje dojmy z veganského stravování ve Wroclawi? Dá se najíst, i v běžné restauraci se většinou dá něco vybrat. Ty specializované podniky byly často o exotických kořeněných chutích. Myslím, že by se mi to brzo přejedlo. Každodenní jídlo potřebuju mít poněkud nudnější. A trochu víc podobné české kuchyni, kde jsou hlavními ochucovadly česnek, cibule, kmín, majoránka, houby nebo kmín. To je ale samozřejmě můj zcela subjektivní názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *