Zvládla jsem měsíční veganskou výzvu!

Cítím se absolutně skvěle! Zvládla jsem měsíční veganskou výzvu!Leden 2021 byl u mě ve znamení veganství. Rozhodla jsem se vyzkoušet si tento typ stravy na jeden měsíc. Ne napořád, jen na měsíc. Mým hlavním důvodem je stav planety a otřesný způsob, jak chováme hospodářská zvířata ve velkochovech. Omezit o něco konzumaci živočišných produktů mi připadá jako snadný způsob, jak něco udělat pro životní prostředí. A určitě i pro sebe, protože dobře poskládaná rostlinná strava může být i levná a zdravá, zejména v porovnání s obvyklou českou kuchyní se spoustu masa.
Tuhle výzvu jsem chtěla zkusit už před rokem, ale selhala jsem už po třech dnech a pak jsem to vzdala. Letos jsem byla úspěšnější, zvládla jsem ji a dokonce jsem přitom ani nijak nestrádala.
Co jsem se za tu dobu naučila?
Mám na to! Dokázala jsem to! Každá taková výzva, kterou člověk úspěšně zvládne, je velkou posilou a povzbuzením.
Moje váha zůstala stejná. Nezhubla jsem ani neztloustla. To je pozitivní, protože normální způsob stravování má váhu udržovat na stejné úrovni. Pokud se někdo snaží zhubnout, nepovažuju to za normální, ale za něco výjimečného a dočasného.
Nepronásledovaly mě chutě. Poctivě jsem vařila, dvě teplá jídla za den nebyla výjimkou, na dojedení nebo svačinky jsem měla zásobu ořechů a sušeného ovoce. Rozhodně jsem se nešidila.
Vařit tofu a sojové maso. Ne že bych to dřív nedělala, ale navykla jsem si je považovat za normální součást jídla, nikoliv výjimku.
Přidávat tuk. Živočišné produkty ho přirozeně obsahují hodně, ale v rostlinných produktech, jako jsou luštěniny a zelenina ho moc nemají. Proto jsem si dávala pozor na to, abych do jídla přidávala dostatek dobrého oleje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *