Moje bezodpadové pomůcky

Moje bezodpadová sada, věci, které nosím, abych se vyhnula jednorázovým předmětům všude, kde to jde.

Plátěná taška, mám jich víc, ale nejraději nosím tuhle petrolejově modrozelenou. Tašky jsou i oblíbeným reklamním předmětem nebo dárkem. Dávám přednost bavlně a vím, že v obchodech s látkami mívají opravdu nádherné látky. Stačí jen umět šít.

Průhledný textilní pytlík, nakoupila jsem jich několik za pár korun v nějakém supermarketu. Jsou skvělé na zeleninu a ovoce, protože jsou prodyšné a můžu v nich potraviny ukládat. Byloby to o trošku lepší, kdyby to bylo z přírodního materiálu a ne z uměliny, ale člověk nemůže mít vždycky všechno.

Nerezový hrneček. Je dvouvrstvý, takže horký čajíček nebo kafíčko mi tak rychle nevychladnou. Ani nevím, kde jsem k němu přišla, ale zjistila jsem, že takové hrnky mívají v armyshopech.

Plechová miska. Vypadá trochu jako miska pro psa, ale slouží dobře. Je lehká a nerozbitná. Vozím s sebou dvě, protože obvykle jdu na jídlo s nějakou kamarádkou 🙂 A některé moje kamarádky si ještě svou misku nepořídily.

Plechové krabičky. Koupila jsem je v bezobalovém obchodě, stály docela dost peněz, ale nelituju, slouží opravdu dobře. Jediná vada je, že netěsní, takže nic tekutého do nich raději nedávám. Ale na ořechy, chleba nebo těstovinový salát bez dresinku se hodí skvěle. V té velké většinou vozím ořechy, protože je zdravé jídlo i v nouzi, kdy nic jiného zrovna nemám. Do té malé dávám obvykle zeleninu.

Skleněná lahvička v pestrém háčkovaném kabátku. Je malá, pojme jen 3 dl, což nevadí, protože vodu si můžu natočit na spoustě míst. Háčkovaný futrálek je hezký a zároveň chrání sklo, aby se mi lahvička nerozbila. Asi to funguje, protože se mi ji za několik let cestování ještě nepodařilo rozbít.

Dřevěná lžícovidlička v béžovém textilním futrálku. Je to suvenýr z nějakého festivalu, už mi slouží aspoň dva roky. Ovšem obyčejná lžíce by posloužila také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *