
Taky se bojíte nejisté budoucnosti? Poslední dva až tři roky nás naučily, že nic není jistého a že se můžou stát věci, o kterých se nám ani nesnilo. Věci dobré i špatné. Ty špatné nás trochu děsí, ale na leccos se dá připravit. Příprava na možné budoucí krize je navíc dobrá pro psychiku, místo bezmocného stresování děláme aktivní kroky k tomu, abychom ochránili to, na čem nám záleží.
Jak se ale připravovat, když nevíme, co nás čeká a jaké nenadálé situace jsou před námi?
Neznáme budoucnost, ale dost přesně víme, jaké jsou naše potřeby. Ať se bude dít cokoliv, my budeme potřebovat vodu, jídlo, teplo, informace, bezpečí apod. Takže moje příprava nespočívá v odhadování nejisté budoucnosti, ale v zabezpečení potřeb mých i mých blízkých. To je pak už zcela konkrétní a smysluplná činnost. Stejně jako zamykáme auto, aby nám ho nevykradli, platíme si pojistku na byt pro případ nějaké nehody nebo koupíme o něco víc jídla do mrazáku, abychom nemuseli pokaždé běhat do obchodu.
Sbírku svých nápadů, návrhů a zkušeností za spoustu let jsem shromáždila v ebooku s názvem Krizový receptář. Ebook má 79 stran a stojí 250 Kč.
Najdete v něm tipy pro situace, kdy systém/civilizace sice funguje, ale možná ne tak spolehlivě, jak jsme dosud byli zvyklí. Možná jsou výpadky elektřiny, drahé pohonné hmoty nebo kolísající ceny potravin.
TUDY K OBJEDNÁVCE EBOOKU >>>
A co v ebooku nenajdete? Nenajdete v něm náměty na boj a zbraně, protože mým ideálem je žít šťastně a spokojeně, zatímj je destruktivní. Dále tu nenajdete tipy pro automobilisty, protože i tam mi chybí zkušenosti a přepisovat nevyzkoušené nápady z internetu nechci.