O mně

Kdo jsem?
Jmenuju se Ivana Mertová a mojí největší vášní je permakultura. Permakulturu vnímám jako odpověď na problémy, které se v současné době projevují (ekologické i společenské) a pro mě je to i způsob, jak se fungovat ve složité době a přitom se nehroutit.
Permakultura je pro mě nejen zahradničení, ale hlavně ucelený systém pro navrhování čehokoliv v souladu s etickými principy permakultury, což je respekt vůči přírodě, respekt vůči lidem, stanovování limitů a férové sdílení. Když půjdete na permakulturní kurz, budete se docela jistě věnovat pěstování jedlých rostlin, ale permakulturní přístup se dá praktikovat v celém životě, nejen na zahradě. Je to styl života, kdy každé své rozhodnutí automaticky podřizuju (nebo se o to aspoň snažím) těm principům.
V současné době pracuju jako lektor, učím jazyky a permakulturu. Zajímá mě, jak praktikovat permakulturu v situaci, kdy máte jen málo prostoru k pěstování, případně žádný.
Bydlím v malém městě v severozápadních Čechách, angažuju se v místní komunitní zahradě, založila jsem dvě semínkovny, příležitostně přednáším a ochotně se bavím o permakultuře s každým, kdo má zájem.
Jsem členem české permakulturní organizace Permakultura CS, od roku 2016 funguju v radě organizace jako tajemník.
Provozuju weby mestskapermakultura.cz a socialnipermakultura.cz. A také mám osobní web ivanamertova.cz.

Kontakt

Pokud mi chcete něco sdělit, můžete tak učinit prostřednictvím tohoto formuláře: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTd2OrwitExfKicPMwNsO884aLnXG2729iVUHW-4-xC7uTGg/viewform