Moje online kurzy


Photo by Nick Morrison on Unsplash

Moc ráda se potkávám s lidmi naživo, ale loňský a letošní rok mě přinutily učit online a vlastně jsem za to vlastně ráda. Umožňuje mi to vidět se s lidmi snáz, než když za nimi musím někam jet.

Online kurzy jsem začala pořádat spíš z nouze, v době covidu, ale brzo jsem jim přišla na chuť. Baví mě a umožňují mi sdílet to, čemu věřím s minimálními náklady. Žádné cestování, žádné náklady na pronájem nebo povinná konzumace při schůzce v kavárně.
Nyní pořádám kurzy permakultury, sociokracie, pěstování ve městě, připravuju kompostování a další témata. Mým cílem je ukazovat lidem, jak se dá žít spokojeně s menším dopadem na životní prostředí a že chovat se ekologicky neznamená strádat. Naopak, může to být mnohem šťastnější život než bezuzdý konzum.
Kurzy probíhají v google.meet, což se mi osvědčilo. Funguje to normálně na webu bez nutnosti cokoliv si stahovat nebo se kamkoliv registrovat. Vím, že existují i jiné aplikace, ale tohle mi vyhovuje.
Pro každý kurz mám připravenou prezentaci, kterou pak kurzistům posílám. Jsem raději, když je lidí méně, protože pak je víc času diskutovat a ptát se. Obvykle to trvá 1,5-2 hodiny.
Přihlašování probíhá přes web naucmese.cz. To je web, kde umožňují udělat kurz úplně každému, nepotřebujete žádné certifikáty, zkoušky, nic takového. Na jednu stranu to může znamenat všelijakou kvalitu lektorů, ale prakticky se děje to, že lidé si ty schopné lektory najít dokážou a reference pod každým kurzem o kvalitě taky něco vypovídají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *